Przebudowa, modernizacja, metamorfoza domu kostki

Typowe budownictwo z lat 60tych, domy zwane potocznie kostkami przeżywają swój renesans. Modernizacja takich domów to jedna z naszych mocnych stron. Mamy na koncie kilka takich metamorfoz, inne są w trakcie realizacji. Zapraszamy na stronę PROJEKTY i PUBLIKACJE. Tam znajdziecie zakończone sukcesem przebudowy oraz publikacje na ich temat, również w prasie zagranicznej.

Przebudowa domu kostki to zawsze wyzwanie, jednak jego prosta, modernistyczna bryła daje architektowi wiele możliwości.

ZNAMY SPOSOBY NA PRZEBUDOWĘ DOMU KOSTKI

Każda przebudowa domu kostki z czasów PRL to nowe wyzwanie. Współpracujemy z właścicielem domu, aby wspólnie znaleźć najlepsze i najciekawsze rozwiązania dla danego budynku.

Wykorzystujemy potencjał, który daje dom oraz działka i przygotowujemy projekt modernizacji, jednak zawsze staramy się zachować jakieś elementy z ‚tamtej epoki’, zarówno w architekturze zewnętrznej jak i we wnętrzach. Lubimy takie ‚oldschoolowe’ smaczki.

Duże doświadczenie i świeże podejście do każdego projektu sprawiają, że każda przebudowa lub rozbudowa domu kostki to nowe wyzwanie.

PRZEBUDOWA DOMU KOSTKI - CZY TO DUŻY KOSZT?

Niestety nie mamy na to gotowej odpowiedzi. Wszystko zależy od stanu technicznego budynku. Przeprowadzamy najpierw jego analizę i na zlecenie inwestora wykonujemy kalkulację. Bywają domy w bardzo dobrym stanie technicznym, ale i takie, w których 80% nadaje się do wyburzenia.

Zatem polecamy – najpierw konsultacja z architektem i konstruktorem Vision Home – potem decyzja zakupu

Niektóre z tych domów przekroczyły już 50 lat, więc zastosowane technologie zdążyły się dawno zestarzeć. Dom kostka może wymagać chociażby osuszania budynku (z odkopaniem fundamentów) lub wymiany wszystkich instalacji.

 Oczywiście zysk wartości nieruchomości po przemianie w nowoczesny dom jest ogromny. Najczęściej też domy typu kostka są usytuowane w ciekawych i modnych dzielnicach, gdzie ceny nieruchomości idą w górę, a działek pod zabudowę po prostu nie ma.

METAMORFOZA DOMU KOSTKI - NOWY PROJEKT

Jesteś właścicielem starego domu kostki z lat 60tych, 70tych? Chcesz go odnowić lub sprzedać? Eksperci z Vision Home przygotują dla Ciebie nową wizję architektoniczną, a następnie zrealizują projekt, który wykonają na Twoje zlecenie.

Dostrzegamy w tych domach ogromny potencjał i specjalizujemy się w ich metamorfozach. Wykonaliśmy już kilka razy kompletną przebudowę domu kostki z czasów PRL. Doczekały się licznych publikacji.

Kolejne projekty są w tym momencie na etapie projektowym lub w realizacji. Na naszym blogu niebawem znajdziecie relacje z kolejnych etapów przebudowy kilku takich domów.

METAMORFOZA STAREGO DOMU Z CZASÓW PRL-U TO WIĘCEJ NIŻ NOWOCZESNY PIĘKNY DOM

TO TWOJA INWESTYCJA