Dom w centrum miasta z podziemnym parkingiem

Ten projekt trzeba było dostosować do parametrów działki. W ten sposób na 500-metrowej działce powstał dom o powierzchni 250m². Trzeba było znaleźć sposób na dojazd z ulicy Wernyhory wąską drogą pomiędzy dwoma istniejącymi domami.

Działka usytuowana jest w drugiej linii zabudowy, daleko od ulicy. W centrum miasta daje to poczucie spokoju i ustronności. Jednak dojazd stanowił problem. Jak uzyskać wygodny wjazd, żeby samochód nie przejeżdżał przez ogród?

Droga dojazdowa  przechodzi w rampę zjazdową do garażu podziemnego usytuowanego pod całą działką. Dzięki temu można zawrócić samochodem wewnątrz garażu, a ogród zagospodarowany jest na płycie garażowej. Utrudniony dojazd stał się atrakcją, bo ukryty wjazd jest ciekawostką architektoniczną i stanowi o unikalnym walorze tej inwestycji.

Projekt generuje intymną przestrzeń ogrodową. Zaprojektowano zamknięte patio otoczone przeszklonym domem. Bliskie sąsiedztwo zastanych domów jest niezauważalne dla domowników i nieuciążliwe. Udało się też uzyskać maksymalne przeszklenie dwóch kondygnacji, przy zachowaniu intymności i odosobnienia.

Autor Projektu 

Arch.inż. Przemysław Lisiecki

Zapraszamy do kontaktu

 

Projekty Indywidualne Domów

Projekty Przebudowy

Project Management

Kompleksowa obsługa inwestycji 

Pomoc w sprzedaży/zakupie

 

NOWOŚĆ – działki na WARMII

Eco Wioska!

 

Elżbieta Kuźniacka

500216677

home@visionhome.pl