WRÓĆ

Unikatowa Willa Zalewskich na Saskiej Kępie

Warszawa Praga-Południe Saska Kępa
Willa 960m² na działce 1460m²

Willa Zalewskich na Saskiej Kępie to ikona architektury modernistycznej. Architektem budynku z 1931 roku jest Bohdan Pniewski, autor wielu znanych budynków w Warszawie i innych polskich miastach.

W opracowaniu jest pełna renowacja i modernizacja stanu pierwotnego willi z lat 30-tych. Przywrócimy tę ikonę architektury do stanu dawnej świetności. Rekomendacja dla inwestora: willa jednorodzinna, rezydencja ambasadora, prestiżowa siedziba firmy, fundacji lub innej instytucji.

Willa przy Rzymskiej powstała w latach 30-tych dla inżyniera Andrzeja Zalewskiego, dyrektora Wielkich Pieców Ostrowieckich. Właściciel cenił i kolekcjonował dzieła sztuki. Wiedział też, czego oczekiwać od architekta, z którym się przyjaźnił. Architektowi Bohdanowi Pniewskiemu dał wolną rękę i nieograniczone środki na realizację projektu.

Budynek nawiązywał silnie do tradycji klasycznej, co miało swój wyraz w otwartości bryły nastawionej jakby na upały włoskiego lata. Luksus i rozmach oraz rozłożystość budynku dają świadectwo zamożności właścicieli i chęci pokazania finansowych możliwości. W tej willi zdawało zlewać się w jedno wszystko, co najlepsze w ówczesnej architekturze. Było to też dzieło niesłychanie solidne. Zdyscyplinowana, budząca zaufanie bryła, a zarazem rozplanowane z zamachem wnętrze. Zalewski zamierzał w przyszłości zamienić dom w muzeum. Niestety wojna pokrzyżowała te plany. Budynek uległ zniszczeniu podczas walk, jednak bryła ocalała.

Ostatecznie w latach 70-tych przystąpiono do odbudowy budynku. Z zewnątrz nie odbiega on znacząco od oryginału, jednak wnętrze zostało podzielone na cztery odrębne lokale. Ikona architektury z lat 30-tych ma szansę odzyskać dawną świetność. Planujemy przywrócenie detali architektonicznych we wnętrzach, na fasadach i w ogrodzie oraz przekształcenie budynku z wielorodzinnego na jednorodzinny zgodnie z pierwotnym projektem. Willa zostanie dostosowana do potrzeb nowego właściciela z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Modernizacja z zachowaniem stylu lat 30-tych.

Zapraszamy na prezentację Willi Zalewskich na Saskiej Kępie

Willa 960
Działka 1460m²

4 miejsca parkingowe naziemne

4 miejsca parkingowe w garażu

Zainteresowała Cię ta oferta?

Zapraszamy na prezentację Willi Zalewskich na Saskiej Kępie
Film przedstawiający Willę możecie Państwo obejrzeć poniżej.
Kontakt w sprawie sprzedaży:
Sylwia Piotrowska
504 561 313
Małgorzata Latusek
607 699 090
Plan rekonstrukcji prowadzi architekt Przemysław Lisiecki
508 144 266